O‘zbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligining2026-yil 2-fevraldagi “2025/2026-oʻquv yili uchun respublika oliy taʼlim tashkilotlari bakalavriat bosqichi talabalariga Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti va nomli davlat stipendiyalarini tayinlash toʻgʻrisida”gi 34-son buyrug’i asosida Filialing 4 nafar talabasi g’olib deb topildi.
№ | F.I.O | Ta’lim yoʻnalishi | Ilmiy rahbari |
Ózbekiston Respublikasi Prezidenti davlat stipendiyası | |||
1 | Muratbaeva Sabira Bekmurzaevna | Buhgalteriya hisobi va audit | Iqtisodiyot fanlari nomzodi., docent Xojalepesov Polat Zinatdinovich |
Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi | |||
1 | Amangeldiyev Uluǵbek Alisherovich | Zooinjeneriya (Qorako’lchilik) | Biologiya fanlari doktori., professor Esimbetov Adilbay Tlepovich |
Ibrayim Yusupov ataqlı nomli davlat stipendiyasi | |||
1 | Amirova Loylo Toxir qizi | Veterinariya sanitariya ekspertizasi | Biologiya ilimleri boyınsha filosofiya doktorı docent Rzayev Raxat Muratbaevich |
Tólepbergen Qayıpbergenov nomli davlat stipendiyasi | |||
1 | Bazarbaeva Bibinur Perdebay qizi | Veterinariya diagnostikasi va laboratoriya ishlari | Muratbaeva Bibimaryam Jalǵasbay qizi |
O’zbekiston Respublikasi Prezidenti va davlat nomdor stipendiyalar tanlovi filial bosqichi
Filialda iqtidorli talabalar bilan ishlashda bir qancha ijobiy ishlar amalga oshirilmoqda. Filialda ta’lim yo’nalishlari bo’yicha iqtidorli va a’lochi talabalar salmog’i ancha katta. Filial zooinjeneriya kafedrasi 3-kurs baliqchilik ta’lim yo’nalishi talabasi Dossekeyeva Aqsungul Yesmag’anbet qizi Oliy va o’rta maxsus ta’limvazirligining 2022-yil 14-fevraldagi 52-sonli buyrugi’ga assosan bakalavriat ta’lim yo’nalishlari uchun2021/2022-yil To’lepbergen Qayipbergenov Nomli davlat stipendiyasi tanlovining g’olibi bo’ldi Iqtidorli talabalarimiz Oliy ta’lim muassalari o’rtasida o’tkaziladigan turli respublika va xalqaro tanlovlardafaol ishtirok etmoqda. Oliy ta’lim muassalarda tahsil oluvchi iqtidorli talabalarni qo’llab quvvatlash maqsadida Oliy ta’lim va o’rta maxsus ta’lim vazirligi va Registonjamg’armasi bilan birgalikta Respublika miqyosida Oligoh uz Registon stipendiyasida va ibook uz stipendiyasida online ta’rizda bizning 15 nafar talabamiz faol ishtirok etishdi. 2022-yilda 4-9-aprel kunlari filialimizning zooinjeneriya ta’lim yo’nalishi 2 nafar talabasi Qalimbetov Baxadir Salawat og’li ozining “Máhalla yoshlari uchun quyonlarni o’stirishi, parvarish etish bo’yicha mini markaz tashkil etish mavzusida start_up loyhasi bilan va Jabborov Sanat Muminovich “Embrion transplantatsiyası mavzusidagi loyhalari bilan O’zbekiston Respublikasi Iqtidorli yoshlarning tashabbusini qo'llab-quvvatlash yo'nalishinda ro'yobga oshirilayotgan ishlarni jadallashtirish, ularni ilmiy-texnik ishlanma proeklarga jalb qilish qobiliyatli yoshlarning, ayniqsa olis hududlarda yashayotgan yoshlarning bilim, ko'nikma va malakasini oshirishlik, innovatsion g'oyalarni amaliyotqa joriy etish va hayotda o'zlarini yo'lini topishga ko'maklashish maqsadida " Mirzo Uluǵbek vorislari"ko’rik tanlovida tumanlik bosqichida g’olib bo’lib . sertifekat va 1.300 ming sumlik vaucher kiyingi bosqichlarga yo’llama qo’lga kiritib Tashkent shahrida ishtirok etishdi. Samarali ishtirok etgan va 1-darajali Diplom bilan taqdirlangan. 2022-yil 14-aprelda filialimiz iqtidorlitalabasi S.Ataniyazov ustoziA.Seyfullaev bilan birgalikda biologiya fani It-porodalari bo’yicha talabalar o’rtasida o’tkazilgan Xalqaro konkursta g‘olib bo’ldi sertifekat va oltin medal sovrindori bo’ldi.